Спальні мішки та все про них
Ні одна вилазка в гори, добова рибалка і туристичних похід не обходяться без спального мішка. Але чому? По-перше, спальник дуже компактний, легкий і займаємо мінімум місця при транспортуванні. По-друге, незважаючи на навіть самі холодні ночі з сучасним спальним мішком ви будете відчувати себе в теплі і затишку. Ну і по-третє - широкий діапазон цін дає можливість підібрати собі спальник по кишені.
Спальні мішки бувають трьох видів: кепинговые, трекінгові (похідні) і екстремальні
У спальних мішках застосовується 3 типу утеплювач: синтетичний, натуральний пух (качиний або гусячий) або комбінація натурального c синтетичним утеплювачем. Кожен з типів має свої плюси і мінуси.
Синтетичний утеплювач дешевше за пух, але сохне значно швидше. Синтетика гіпоалергенна і добре тримає тепло навіть у вологому стані. Її легко прати і за нею легко доглядати. Втім, Спальні мішки, наповнені синтетичним утеплювачем більш важкі і громіздкі.
Пухової утеплювач цінується за свою легкість, м'якість, довговічність, повітропроникність, дихаючі якості і т. д. Такий утеплювач краще всього підходить для екстремальної погоди і дуже холодних ночей. Незважаючи на свій список плюсів, пух набагато дорожче синтетики.
При выборе спального мешка важно обращать внимание на то, достаточно ли он тёплый для ваших нужд. Температурный режим большинства современный спальников определятся на базе теста с использованием термоманекенов, регламент которого описан в стандарте ISO EN 23537 (EN 153537). По итогам испытаний каждому мешку присваивается температурный диапазон, обычно состоящий из 3-4 значений, которые производитель обязан опубликовать.
Значение, на которое новичку можно даже не смотреть. Оно приводится тестовым центром, чтобы показать предельно низкую границу, при которой спальный мешок обеспечивает сколько-нибудь приемлемую теплоизоляцию.
Виды спальных мешков
- Найпопулярніша модель на теплу пору - кросівки з системою боа (система швидкого шнурування) - тепер ви точно будете знати, яке взуття у вас найулюбленіше!
- Interkrill - мабуть, вже ясно, про що мова буде йти. Адже Інтеркріль - це по факту інтернаціональний кріль, бо це український бренд підгодовування, в складі якого є справжній атлантичний кріль. Саме тому цей бренд давно вже відомий за кордоном.