ПВХ човни - паяти можна клеїти?
На ринку України досить великий вибір ПВХ човнів від різних виробників.
Здавалося б - човен як човен, що в ній може бути ще унікального або особливого?
Насправді відмінності при виготовленні човнів є, і вони дуже істотні, і більш того на ці особливості необхідно звертати увагу в першу чергу купуючи ПВХ човен.
Існує два способи виготовлення човнів ПВХ:
1. Виготовлення човнів вручну методом проклеювання кожного шва стик в стик, покриваючи додатково стрічкою ПВХ кожен шов. В середньому на одну веслову човен виходить 8-9швов, які перебувають на балонах. Сумлінні виробники проклеюють шов хрест на хрест - це досить затратно по часу і в плані самого технологічного процесу. Зате це дозволяє виробникам давати гарантію на човни в 5 років!
2. Виготовлення човнів механічним способом методом зварювання швів.
Цей спосіб полегшує процес виготовлення човнів: витрачається менше матеріалів і часу. Надійність якості човни, що виготовляється таким способом, залишається під питанням, так як при зварюванні щільність ПВХ більш ніж на 30% стає тоншою. Як правило, гарантія на такі човни 3 роки.
Таким чином, підведемо підсумки:
при виборі човна, звичайно ж, все звертають увагу на ціну, але як говориться "скупий платить двічі", тому не полінуйтеся і уточніть у виробника обраної Вами човна:
-з яких матеріалів зроблена човен і щільність ПВХ
-яким методом виконана дана човен
-на що саме поширюється гарантія
-хто відповідає за питання, які можуть виникнути під час проблемної експлуатації човна, де знаходиться сервісний центр
Що стосується питання, яка краще човен - клеяная або паяння, то, однозначно це клеяная. Двокомпонентний клей, що використовується для проклеювання швів, витримує самі максимальні і мінімальні температури, чого не можна сказати про метод зварювання.
- Найпопулярніша модель на теплу пору - кросівки з системою боа (система швидкого шнурування) - тепер ви точно будете знати, яке взуття у вас найулюбленіше!
- Interkrill - мабуть, вже ясно, про що мова буде йти. Адже Інтеркріль - це по факту інтернаціональний кріль, бо це український бренд підгодовування, в складі якого є справжній атлантичний кріль. Саме тому цей бренд давно вже відомий за кордоном.