Рибальські терміни (сленг).
Багато новачків часто зустрічаються з досить різноманітними, не зрозумілими рибальськими термінами. Варіацій і виразів дуже багато і вони дуже різноманітні, деякі з них можуть відображати свій "місцевий жаргон" того чи іншого району. У цій статті наведено приклади найбільш популярних і поширених повсюдно позначеннями, знайомство з ними дозволить вам краще орієнтуватися в бесідах з колегами по рибалці і взагалі розширити свої пізнання в області рибальського жаргонізму.
1. Вертушка ― блешня, яка має властивість обертатися, тобто спиннинговая приманка для лову різної риби. Приманивающая особливість такої "рибки" ";жучка" перш за все грає обертається навколо осі пелюстка, який викликає булькание, і коливання води з ефектом кисневих пузыриков, тим самим залучаючи рибу різних видів. Дуже ефективна приманка, яка також використовується при ловлі не хижої риби.
2. Вічко ― багатозначне поняття в рибальстві: круги, що розходяться на поверхні води в момент захоплення комахи рибою; дротяна петля погоди і гачку, джигової голівці і численних рибальських вузлах; невелику ділянку, вільну від рослин в зарослому водоймі.
3. Грузило ― елемент оснащення вудки, використовується в самих різних способах лову. Основні види вантажив: точкове, роздільне, центрове, бічне. Матеріалом для грузила є: свинець, олово, сучасна паста консистенції пластиліну, камінь (як грузила для донної вудки).
4. Захист риби ― буває повна або часткова, її метою є захист певної популяції або виду. У рибальстві найчастіше використовуються захисний розмір, термін лову і допустима кількість риби, пійманої протягом доби. Існує певний звід правил відповідний вимогам водного кодексу, і навіть існує закон про рибальство та збереження біологічних ресурсів у водоймах.
5.Захисний ареал ― стосовно до рибальства так називається строго певна територія, на якій діє заборона на риболовлю. Найчастіше це нерестовища, розплідники мальків і т. д.
6. Матчева вудка ― вудка для поплавковою лову риби, віддалену на кілька десятків метрів від позиції рибалки. Цей спосіб лову часто називають методом далекого закидання. Він вимагає використання спеціальних аксесуарів. Дуже ефективний для ловлі білої риби та деяких хижаків.
7. Мотыль ― это прозрачная, красная, личинка комара, обитающая под водой, она является естественным кормом многих видов пресноводных рыб, а потому и отличной приманкой в любое время года. К сожалению, это очень нежная, хрупкая, сложная в хранении и транспортировке приманка. Тем не менее результаты ужения на мотыля компенсирует затраты и трудности в обращении с ним. Также существуют искусственное подобие натуральных личинок, практически ни чем не отличающиеся от оригинальных.
8. Облавливание ― методичное забрасывание снасти с приманкой в область предполагаемого местонахождения рыбы в водоеме.
9. pH ― показатель кислотности или щелочности воды (жидкости). Эта характеристика воды является главной, влияющей на жизнь рыбы в данной акватории, а также на развитие животных и растений. Существуют простые способы определения pH воды в водоеме, индикаторные тесты можно приобрести в магазине для аквариумистов.
10. Пикерная удочка ― Это штекерныё удилища предназначенные для донной ловли на лёгкие оснастки.
11. Фидерная удочка ― это также штекерные, 2-х, 3-х, составные (коленные) удилища для донной ловли. Тоже самое, что и карповые удилища, но имеющие более облегчённые сменные вершинки.
12. Махова вудка ― Це легкі телескопічні вудилища без кілець.
13. Болонська вудка ― є найбільш універсальним з видів поплавковою снасті. Довгі телескопічні вудилища з кільцями, зручно у використанні при ловлі на широких річках з течією.
- Найпопулярніша модель на теплу пору - кросівки з системою боа (система швидкого шнурування) - тепер ви точно будете знати, яке взуття у вас найулюбленіше!
- Interkrill - мабуть, вже ясно, про що мова буде йти. Адже Інтеркріль - це по факту інтернаціональний кріль, бо це український бренд підгодовування, в складі якого є справжній атлантичний кріль. Саме тому цей бренд давно вже відомий за кордоном.