Як правильно вибрати підсаку. Поради рибалок!
Кожен поважаючий себе рибак, початківець або досвідчений, хоч раз у житті стикається з питанням підбору підсаку. Якщо така ситуація стосується і Вас, то є декілька варіантів пошуку інформації. Ви можете витратити багато часу на рибальських форумах, а можете прочитати статтю. Ми постаралися зібрати максимально корисну інформацію, присвячену рибальським подсакам.
А адже жодна рибалка досвідченого завзятого рибалки не проходить без підсаку. Це важливе пристосування нарівні з іншими рибальськими снастями. Якщо ж ви новачок в рибальських справах і нарешті зважилися обзавестися таким пристосуванням – Вам знадобляться наші поради. Отже, почнемо!
При підборі подсаков, ви виявите, що всі вони відрізняються один від одного за такими параметрами:
- довжина рукоятки і її діаметр;
- матеріал виконання сітки і ручки;
- конструкція ручки ( складна, цілісна);
- розмір «голови», її форма і матеріал виконання;
- розмір осередку сітки «голови» підсаку.
В першу чергу визначте для себе на якомусь вигляді водойми Ви збираєтеся рибалити, спосіб лову, і звичайно ж – вигляд самої риби. Від цього залежить довжина і вид ручки. При ловлі з берега – вибираємо підсак з довгою телескопічною ручкою ( до 2-х метрів), а при лові з човна – довжина рукоятки не повинна перевищувати 1-1,5 м. Для лову взабродку, спінінгом і нахлистом – використовуються підсаки з короткою ручкою (до 0,5 м). Вони кріпляться на прищіпці до рюкзака чи поясу і дозволяють швидко використовувати їх при необхідності. Якщо Ви збираєтеся ловити в місцях сильно зарослих очеретом і травою -беріть довгу ручку, для чистих ділянок – достатньо буде і 1,5-2 м.
Діаметр самої рукоятки залежить від Ваших уподобань. Тому, в першу чергу, підбір повинен виходити від відчуття комфорту при триманні її в руках. Сучасні рукоятки оснащені додатково «антиковзаючими» вставками з неопрену для мінімізації вислизання з рук рибалки.
НА ЗАМІТКУ! Якщо коліно ручки вставляються одне в інше – це штекерне з'єднання. Якщо одне висувається з іншого –телескопічне.
Коротко про головне: Жорсткий цільний каркас: плюс: велика міцність і надійність, мінус - незручності при транспортуванні. Штекерне з'єднання – більш жорстке і забезпечує більшу міцність.
Обід «голова» підсаку може мати різну форму: кругла, трикутна, прямокутна. Є також і квадратна. Досвідчені рибалки радять зупинити свій вибір саме на трикутному, т. к. в нього простіше заводити рибу.
Обід може бути цільним і складним. Останні, зручні в транспортуванні, але менш надійні в конструкції. Глибина і розмір осередку сітки підбирається в залежності від передбачуваного об'єкта улову. Для риби вагою до 1,5 кг. підбирається волосінь з дрібним вічком і невеликою глибиною. Для карпа – з дрібним вічком і з глибокою сіткою, для мінімального пошкодження улову. Для лову хижої риби, підбирається велика клітинка, переважно з волосіні. Така сітка не має майже ніякого опору в воді. Для великої риби «голова» підсаку повинна бути діаметром не менше 60 см. Для лову в нічний час, зараз випускають підсаки з светящими елементами для полегшення процесу.
Коротко про головне: Для лову з берега великої риби – беремо підсака з великим ободом і глибокої крупною сіткою з волосіні. Ручка, переважно, штекерна. При ловлі поплавковою вудкою – невеликий обід, дрібна або середня сітка (3-5 мм), ручка – телескопічна.
НА ЗАМІТКУ! Капронова волосінь. Плюси: швидко сохне, не просочується рибної слизом, менше опір у воді, легше выпутывать приманки, не врізаються жала гачків. Мінус: певні види риби, наприклад, щука, може прорізати таку волосінь.
А як же щодо виробників? Звичайно, багато рибалки хочуть похвалитися використанням брендових подсаков фірм зі світовим ім'ям. Ціни на такі рибальські снасті відповідні. Відповідь одна ― кожен виходить зі своїх можливостей. Враховуйте той факт, що підсаку – це не спінінг і не котушка, а значить, немає нічого ганебного в використанні більш бюджетного варіанту підсачка.
І наостанок, декілька порад, як правильно використовувати підсак. Для цього необхідно покласти його заздалегідь у воду і при клюванні, не поспішаючи, підводити саме рибу до підсаку, а не навпаки! Найважливіше при лові з підсаком, не ловити їм рибу, а трохи притопивши підсаку, заводити рибу в нього! Після того, як риба провалилася в підсаку, ні в якому разі не піднімайте його над водою. Підводите ближче до себе і вхопившись за обід, піднімайте вертикально підсаку над водою.
НА ЗАМІТКУ! Для більшого терміну служби підсаку, після риболовлі завжди промивайте і просушуйте сітку «голови» підсаку. Рукоятка протирається сухою чистою ганчіркою. Для максимального збереження і транспортування краще використовувати чохли.
Сподіваємося, наші поради, допомогли визначитися з вибором підсаку. В інтернет-магазині рибальських товарів і снастей Ви знайдете великий вибір подсаков, вудок, спінінгів, надувних та моторних човнів.
І, до речі, Вдалої риболовлі та великого улову! =)
- Найпопулярніша модель на теплу пору - кросівки з системою боа (система швидкого шнурування) - тепер ви точно будете знати, яке взуття у вас найулюбленіше!
- Interkrill - мабуть, вже ясно, про що мова буде йти. Адже Інтеркріль - це по факту інтернаціональний кріль, бо це український бренд підгодовування, в складі якого є справжній атлантичний кріль. Саме тому цей бренд давно вже відомий за кордоном.