Корзина
1833 отзыва
+380660543090
+380937264606
+380967190495
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
«Вулкан» товары для рыбалки, охоты, туризма и дайвинга, камуфлированные костюмы, обувь и одежда
Корзина

Як вибрати човен? Основні принципи вибору ПВХ човна.

Як вибрати човен? Основні принципи вибору ПВХ човна.

Якщо Ви врешті-решт наважились купити надувний човен, то скоріш за все Ви й гадки не маєте, які параметри повинен мати саме Ваш човен. Ми все докладно розповімо.

Як вибрати надувний човен ПВХ і не шкодувати

Дотримуйтеся цих порад, щоб правильно вибрати човен. Основні параметри, які треба врахувати при виборі човна:

1. Тип човна: гребний або моторно-гребний.

2. Місткість: від 1 до 8 осіб. Від цього залежить розмір човна і вантажопідйомність.

3. Потужність мотора (якщо планується). Від цього залежить тип дна і розмір човна.

4. Тип дна: м'яке з ПВХ, жорстко-плоске, жорстке з надувним кілем і пайолом зі стрингерами, надувне дно низького тиску (НДНТ) з кілем, надувне дно високого тиску (НДВТ)

5. Розмір: від 190 см до 430 см.

6. Ціна.

7. Виробник.

Розберемо докладніше кожен параметр.

1. Який тип човна Вам потрібен?

Надувні човни діляться на:

Весловий або гребний човен - припускає рух за допомогою весел.
Моторно-гребний човен - припускає можливість установки мотора, але весла також йдуть в комплекті.
Як зрозуміти, який човен потрібен? Треба відповісти на питання: чи планую я купити мотор?

Якщо: «немає, АЛЕ можливо покатаюся, увійду у смак і куплю», - то в таких випадках люди купують моторно-гребні човни; це човни, якими досить комфортно управляти за допомогою весел і в той же час можна встановити мотор. Це, як правило, човни від 220 до 310 см в довжину.

Якщо точно не плануєте купувати двигун, то дивимося тільки на весловий човен, навіщо переплачувати за моторний?

Якщо плануєте, відповідь очевидна, потрібен човен під мотор.

Далі ми переходимо до наступного пункту.

2. Скільки людей будуть користуватися човном одночасно? Тобто, скільки потенційно людей будуть користуватися човном одночасно? Скільки людей будуть користуватися човном основну кількість часу?

Приклад: припустимо, 80% часу в човні будуть рибалити 2 людини, решта 20% часу в човні буде максимум 3-4 людини. Отже, треба дивитися на човен місткістю 3 людини, це середнє оптимальне значення для такого випадку. Таким прикладом може стати моторний човен Vulkan VM305.

Завжди в усі часи краще купити човен більше, з запасом, ніж потім продавати його і купувати інший, і пам'ятайте, човен Ви купуєте на 10 років вперед, а це серйозний термін.

3. Який мотор потрібен? Від цього буде залежати тип днища і вимоги до човна.

Спочатку треба зрозуміти цілі і бажання: чи треба вам виходити на глісер?

«Глісер - це рух по воді, при якому предмет утримується на її поверхні тільки за рахунок швидкісного напору води (човнового мотора в нашому випадку), тобто він ковзає по водній гладі. Коли човен глісує - відбувається різке зменшення опору руху. Зусилля, необхідне для виходу на глісер, набагато перевищує зусилля, необхідне для підтримки цього режиму ... »

Якщо ви хочете, щоб човен вийшов на глісер, значить треба купувати мотор від 5 к.с.. Такої потужності достатньо, щоб вивести на глісер 1 людину, це близько 26 км / г. Для 2-3-х чоловік треба розглядати мотор 9,8 к.с.. Для 3-5 чол. відмінно підійде мотор від 15 к.с..

Якщо ж вам не треба виходити на глісер і Ви нікуди поспішаєте, то розглядайте мотори від 2,6 к.с. до 3,6 к.с., це буде швидкість від 12 км / год до 16 км / ч, або електричний мотор до 8 км / год. (Для порівняння швидкість  на веслах - 2-3 км / год)

4. На якому типі днища зупинитися?

Визначившись з потужністю і призначенням мотора, а також місткістю човни, переходимо до вибору типу днища:

М'яке - на дні той же матеріал, що і на балонах човна - ПВХ. Звичайне використовується в гребних човнах в базовій комплектації. Як опція, можна окремо купити дно з вологостійкої фанери, яке дозволить встати і рибалити стоячи, що дуже зручно.

Жорстко-плоске - на матеріал дна човна укладається фанерна слань, вона має плоский вигляд знизу, це означає без кіля, тобто таке дно ідеально підходять для моторів потужністю до 12 к.с (прикладом такого човна є Vulkan VM360), включаючи електричні. Вам немає сенсу переплачувати за кіль, оскільки з такими моторами Ви ніяк не відчуєте перевагу кіля, але в повній мірі відчуєте перевагу жорсткого дна, з ним човен набагато краще ковзає по воді і додає жорсткість всієї конструкції.
Жорстке з надувним кілем - такий тип дна необхідний, якщо ви купуєте або плануєте купувати мотор потужністю 5 к.с. і вище, оскільки саме така потужність дозволяє виходити на глісер, а, отже, при великих швидкостях кіль надає велику маневреність човні, вона краще реагує на повороти , що не зісковзує з траєкторії і не «нишпорить» носом при русі. Кіль дає курсову стійкість човні, яка йому необхідна при швидкостях від 25 км / год.
НДНТ - це тип надувного дна, яке можна надути до достатнього тиску (значно більше, ніж просте надувне дно), це дно (НДНТ) ставлять на човни під мотор з жорстким транцем. Основною перевагою цього дна є простота збірки (лише надути і все), м'якість ходу при ударі об хвилю, а також велика вантажопідйомність.
НДВТ або аірдек (AirDeck) - в останній час дуже користується популярністю у рибалок. Дно займає мінімум місця, швидко встановлюється в човен, але як і НДНТ має вірогідність швидше вийти зі строю, ніж звичайний фанерний пайол.

5. Розмір човна необхідно вибирати, виходячи з декількох критеріїв:

Скільки людей буде в човні

1 чол. - довжина від 190 до 320 см
2 чол. - довжина від 260 до 340 см
3 чол. - довжина від 300 до 360 см
4 чол. - довжина від 340 до 380 см
5 чол. - довжина від 380 до 430 см
6 чол. - довжина від 400 до 430 см
 

Яка планується потужність мотора

Електричний мотор - від 220 до 400 см
2,6 к.с. - довжина від 240 до 320 см
3,6 к.с. - довжина від 240 до 340 см
5,0 к.с. - довжина від 280 до 340 см
9,8 к.с. - довжина від 320 до 360 см
9,9 (15) к.с. - довжина від 340 до 400 см
 

Яка необхідна вантажопідйомність

Чим більше вантажопідйомність необхідна, тим довше і з великим діаметром балона потрібен човен.

6. Від чого залежить вартість човна?

Оскільки в нашій країні величезна кількість виробників човнів, а конкуренція висока - ціни на човни у всіх приблизно однакові. Як наслідок, і якісні човни від відомих виробників, таких як «Vulkan", завод "Kolibri", завод «Bark»  будуть коштувати стільки ж, скільки і човни, склеєні «в гаражі ». Ціна буде змінюватися в залежності від характеристик човна, таких як: довжина, ширина, вантажопідйомність, діаметр балона, тип дна, щільність тканини, фурнітура, наявність посилення (броні).

7. Виробник, якого вибрати?

Тут треба враховувати кілька параметрів:

Як давно існує завод човнів? Від цього безпосередньо залежить досвід і якість виробів.

Яку частку ринку займає виробник? Якщо у нього велика частка ринку, значить люди не просто так купують ці човни, а знаходять в них саме ті якості, які можуть задовольнити масові потреби.

Чи можна подивитися човен в магазинах дилерів? Багато заводи продають човни, не маючи можливості для людини перед купівлею приїхати в магазин і помацати човен, поговорити з консультантом, порадитися.

Ось ми з вами і описали основні параметри, за якими необхідно вибирати човен. Буде неправильно, якщо ми коротко не перелічимо параметри, які менш важливі, але часто грають істотну роль при виборі тієї або іншої моделі:

Максимальна допустима потужність мотора - потенціал човна.
Тип кріплення банок (сидіння) - пересувні або фіксовані.
Наявність аксесуарів під конкретну модель - тенти носові, тенти ходові, кріплення вудилища, ехолота і ін.
Водне середовище використання - розмір водойми, наявність і розмір хвиль, відстані, на які буде ходити човен.
Діаметр балона - від вимог залежить і оптимальний розмір.
Наявність посилення - бронювання балонів і посилення інших елементів човна.
Ширина кокпіта - впливає на комфорт і місткість.
Маса човни - для багатьох це важливий показник.
Естетика, дизайн - зовнішній вигляд човна, якість тканини, професійно чи виконана склейка.
Колір тканини - для полювання краще брати камуфльований колір, для риболовлі колір не важливий, але у покупця можуть бути побажання за кольором.
Тип транця - жорсткий або навісний.
Наявність додаткових «фішок» - ручка шкіпера, зливний клапан, якірний рим, страхувальні леєра, сумка-рюкзак або звичайна, кільце для кріплення бака, фурнітура.

Другие статьи